Konkurs Fotografii Ojczystej Rozstrzygnięty – Poznaj Laureatów

Goczałkowice Zdrój 30.09.2017

Sprawozdanie z prac Komisji Konkursowej 2 Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Ojczystej.

Na konkurs wpłynęło 670 zdjęć, na wystawę pokonkursową zakwalifikowano 147 prac 68 autorów

Komisja w składzie :
Mieczysław Wielomski – artysta fotografik AFRP, ZPAF
Kazimierz Jastrzembski – artysta fotografik AFRP
Jerzy Niedziela – artysta fotografik AFRP
podjęła następujące decyzje co do przyznania nagród (jak poniżej):

I. Pejzaż Polski – kategoria dla dorosłych:

I miejsce – Złoty Medal Fotoklubu RP oraz 7 dniowy turnus rekreacyjny(ufundowany przez Uzdrowisko Goczałkowice Zdrój) Uzdrowiskowe Extra Spa dla dwóch osób – wartość 2tys. zł
Liliana Wolnik – za zdecydowane odejście od banalności w ujęciu tematu.

II miejsce – Srebrny Medal Fotoklubu RP oraz weekend (piątek – niedziela) dla dwóch osób w „Siódmym Lesie” (Centrum Holistycznej Odnowy k/Kazimierza Dolnego) – 860zł
Grzegorz Ojrzyński – za całokształt

III miejsce – Brązowy Medal Fotoklubu RP oraz nagroda Stowarzyszenia „Przeciw Nicości” – wystawa w Galerii Fotografii Piktorialnej WERANDA (druk wystawy, katalog, wernisaż oraz pobyt dwudniowy dla dwóch osób w Uzdrowisku) – 800zł
Przemysław Kruk – za Ponidzie

II. Kocham polską prowincję, czyli miasteczka polskie w obiektywie.

I miejsce – Złoty Medal Fotoklubu RP oraz 7 dniowy turnus rekreacyjny (ufundowane przez Uzdrowisko Goczałkowice Zdrój) Uzdrowiskowe Extra Spa dla dwóch osób – wartość 2tys. zł
Janusz Chojnacki – Nokturny Dolnośląskie

II miejsce – Srebrny Medal Fotoklubu RP oraz pobyt 3 dniowy (dwa noclegi) dla dwóch osób ze śniadaniem i strefą SPA w hotelu „Modrzewiówka” w Lanckoronie – 560zł + 300zł = 860zł
Tomasz Orłowski – za cykl miasteczek małopolskich

III miejsce Brązowy Medal Fotoklubu RP oraz nagroda FOTONET-u – usługa fotograficzna – wartość
nagrody 500zł + 300zł = 800zł
Josef Frydrych – za oryginalność spojrzenia

Wyróżnienia dla kategorii dla dorosłych:

1. Nagroda artysty fotografika Mieczysława Wielomskiego – wartości 500zł
Janusz Gawlik – za niebanalność w rozumieniu tematu
2. Nagroda ufundowana przez malarza akwarelistę Romualda Romańczyka – wartość 400zł
Katarzyna Gritzman – za malarskość w fotografii
3. Nagroda Słodkiej Manufaktury Leona – wartość nagrody 300zł
Bogdan Białczak – za pejzaż znad Biebrzy
4. Nagroda We Coffe – palarnia kawy – nagroda o wartości 300zł
Jakubowska Anna – za cykl Dolina Nidy
5. Weekend (piątek – niedziela) dla dwóch osób w „Willi Zamek” w Lanckoronie – 320zł
Szymon Bialic – za aleję lipową w Karpnikach
6. Pobyt 2 dniowy (jeden nocleg) dla dwóch osób ze śniadaniem i strefą SPA w hotelu
„Modrzewiówka” w Lanckoronie – 260zł
Waldemar Konopka – za cykl miasteczek
7. Nagroda kawiarni WERANDA – 200zł
Grzegorz Moroń – za kolorowe nastroje
8. Foto S z Gliwic – wydruk 5 zdjęć w formacie 60/40 cm na papierze fotograficznym – wartość 200zł
Damian Łękawa – za dziewczęta z małopolski
9. Nagroda Piekarni, Cukierni U BRZĘCZKA z Pszczyny – nagroda o wartości 100zł oraz dodatkowo
200 PLN decyzją komisji
Piotr Targoński – za piękną Warmię
10. Nagroda pieniężna – 200PLN
Andrzej Alicki – za brzezinę z Wincenty
III. Pejzaż Polski – kategoria dla młodzieży:
I miejsce: 500zł nagroda Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów z Katowic
Dubaniowska Matylda – za pracę Biebrza
II miejsce: 400zł (300zł nagroda ufundowana przez firmę Telus z Piaseczna + 100zł od GPW)
Krystyna Grzegorzek – za pracę Pszczyna
III miejsce: 300zł (bon) nagroda Dyrektora GOK w Goczałkowicach-Zdroju
Oliwia Sztorgyn – za pracę Morskie Oko

Pozostałych wyróżnień dla młodzieży nie przyznano, decyzją komisji zostały przeniesione do
kategorii dla dorosłych.

Prócz nagród głównych dodatkowo – wyróżnienie dyplomem dla wszystkich uczestników
wystawy pokonkursowej i katalogiem z wszystkimi zdjęciami biorącymi udział w Festiwalu
(laureaci nagród głównych otrzymują także – zgodnie z regulaminem – luksusowy
katalog/album):
1. Alicki Andrzej
2. Bialic Szymon
3. Białczak Bogdan
4. Błoński Andrzej
5. Chojnacki Janusz
6. Chomont Małgorzata
7. Czajczyk Bogusława
8. Dadeło Joanna
9. Dębowski Cezary
10. Domański Ryszard
11. Dubaniowska Matylda
12. Ejsymont Daniel
13. Frydrych Josef
14. Gawlik Janusz
15. Góra – Siudmak Anna
16. Gritzman Katarzyna
17. Grzegorzek Krystyna
18. Jakubowska Anna
19. Jaromin Robert
20. Jeleński Jarosław
21. Jurzykowski Jiri
22. Kałasznikow Waldemar
23. Klinkosz Anna
24. Kluczyński Franciszek
25. Koleszko Witold
26. Konopka Waldemar
27. Kowalczyk Anna
28. Królikowska – Hasulak Anna
29. Kruk Przemysław
30. Larkiewicz Sylwia
31. Łękawa Damian
32. Łuksza Katarzyna
33. Majdak Katarzyna
34. Małyga Andrzej
35. Meisel Grzegorz
36. Moroń Grzegorz
37. Naglik Piotr
38. Nowak Leszek
39. Ojrzyński Grzegorz
40. Okoniewski Tomasz
41. Olchówka Jan
42. Orłowski Tomasz
43. Pawlak Grzegorz
44. Polakowska Barbara
45. Poręba Mariola
46. Raba Marek
47. Rak Mirosław
48. Romańczyk Romuald
49. Rychlik Julia
50. Salamucha Radosław
51. Sobiecki Grzegorz
52. Stanclik Łukasz
53. Stańczyk Jerzy
54. Stasiak Witold
55. Sztogryn Oliwia
56. Szuszkiewicz Konrad
57. Szymański Wiesław
58. Tarczyński Piotr
59. Targoński Piotr
60. Tomiczek Agnieszka
61. Walica Agnieszka
62. Warańska Katarzyna
63. Wężyk Marcin
64. Winnicka Renata
65. Wolnik Lilianna
66. Wyczółkowska Anna
67. Zięba Renata
68. Ziółkowski Alojzy

Wernisaż wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród odbędzie się w sobotę 14.10. o godz. 19.15 w Pawilonie V  Uzdrowiska

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy.