Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny pt. „Wolność”

Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne oraz Galeria Ostrołęka Ostrołęckiego Centrum Kultury serdecznie zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym pt. „Wolność”, pod patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców. Konkurs ma charakter otwarty. Skierowany jest do osób dorosłych, fotografów amatorów, jak i profesjonalistów.

Tematem konkursu jest dowolna, szeroko pojęta interpretacja fotograficzna słowa „Wolność”.

Słowo wolność niesie w sobie ogromny ładunek emocjonalny. W świadomości Polaków, szczególnie w roku jubileuszowym, kojarzyć się będzie przede wszystkim z odzyskaniem niepodległości. Wolność to słowo niezwykłej wagi, często wymieniane w artykułach ustawy zasadniczej. Właśnie w konstytucji powtarzane jest wielokrotnie w kontekście różnych aspektów życia społecznego, gospodarczego. Dotyczy całego narodu, grup społecznych lub tylko jednostki. Odmiennie o wolności można mówić w przypadku jej braku, opowiadając o jej odbieraniu czy wprost o zniewoleniu, nie tylko w stosunku do człowieka. Zapraszamy do dyskusji na temat wolności poprzez piękne i wnikliwe działania artystyczne. Pokażmy wolność wprost lub aluzyjnie. Przedstawmy swój stosunek do tego, wydawałoby się może, oczywistego tematu. Zachęcamy do nieskrępowanych ale przemyślanych wypowiedzi. Czasem lekko, z humorem, innym razem dosadnie, z reporterską wrażliwością, zaskoczmy widza własną interpretacją tematu. Może znajdziemy nowe, ciekawe skojarzenia. Poruszajmy się jak najdalej od szokowania bez powodu tanim efektem. Pomyślmy o wolności.

Terminarz konkursu:

  • –  nadsyłanie prac do dnia 16 września 2018 r.
  • –  obrady jury – do dnia 23 września 2018 r.
  • –  ogłoszenie listy uczestników wystawy – do dnia 25 września 2018 r.
  • –  wernisaż wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród – 2 listopada 2018 roku, godz. 19.00 w sali wystawowej galerii sztuki współczesnej „Galerii Ostrołęka” Ostrołęckiego Centrum Kultury, plac gen. Józefa Bema 14 w Ostrołęce.

Szczegóły konkursu, regulamin oraz karta zgłoszenia znajdują się na naszej stronie internetowej: https://otf.ostroleka.pl/2018/04/26/ogolnopolski-konkurs-fotograficzny-wolnosc/