IX Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Polska jest piękna"
Wystawa fotografii Stowarzyszenia "Polska jest piękna" i Mieczysława Wielomskiego
Wystawa fotografii "Polska jest piękna"
Wystawa malarska artystów zrzeszonych w Pracowni Sztuk Pięknych.
Wystawa fotografii Ewy Bijak
Wystawa Mieczysława Wielomskiego
Wystawa fotografii Błażeja Mysiaka
Wystawa fotografii Daniela Ejsymonta
Album Konkursu 2023
Fotografowie z Czeskiego Hawiezowa
Protokół obrad Jury konkursu "Polska jest piękna"
Wernisaż wystawy 24 września godz 17:00 Live-Book Cafe Skawina ul Władysława Sikorskiego 18
Regulamin konkursu w zakładce KONKURSY
Wystawa Kazimierza Jastrzembskiego w Havirowie
Jerzy Niedziela i Galeria na6 w Gliwicach zaprasza na wernisaż wystawy 27 maja o godz 16:00
Zapraszamy na fotorelację z uroczystości wręczenia nagród w VII edycji Konkursu Polska jest piękna
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wernisażu, który odbył się 14 października 2022 r. o godz. 18.00 w Oświęcimskim Centrum Kultury.
Serdecznie zapraszamy na wernisaż i wystawę zdjęć Kazimierza Jastrzembskiego w Oświęcimskim Centrum Kultury w dniu 14.10.2022 r. o godz. 18.00. Wystawa zatytułowana „Sztychy prowincjonalne”.
Razem z czeskimi grupami: Spolek Havirovskich Fotografu Z.S. i Pictorial Foto Beskid bierzemy udział w międzynarodowej wystawie. Prezentujemy wystawę „Blaski cienie miasta Łodzi”.
album pokonkursowy 2022
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ FOTOGRAFII 2022 19 sierpnia przypada Międzynarodowy Dzień Fotografii . Członkowie naszego stowarzyszenie przyłączają się do obchodów , publikując swoje wybrane fotografie.
Regulamin konkursu „Polska jest piękna” 15 sierpień – 30 września 2022 roku. Celem konkursu jest popularyzowanie piękna Polski w fotografii artystycznej. Temat można interpretować szeroko: pejzaż wiejski i miejski, atrakcje przyrodnicze i zabytki, ludzie oraz interesujące wydarzenia. ORGANIZATORZY „Przeciw Nicości” Stowarzyszenie Fotograficzne im. Mieczysława Wielomskiego Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach-Zdroju Patronat honorowy – starosta pszczyński, pani Barbara Bandoła Patronat artystyczny – Fotoklub RP
„Sny niewyśnione„ Joanna Sawicka Wystawa w Galerii Fotografii „Weranda” w Goczałkowicach Zdroju Wernisaż 02.07.2002 o godz. 16.00 Oprawa muzyczna Marek Biniek Wystawa dostępna do oglądania w dniach 02.07 – 30.07.2022 -Joanna Sawicka– Zdjęcia które prezentuję są częścią cyklu, nad którym pracuję od dwóch lat. Pomysł pojawił się kiedy uświadomiłam sobie, że prawie nie pamiętam co mi się śni, czasami tylko jakieś migawki, wrażenia, strzępki obrazów zasnute mgłą niepamięci. Na ich podstawie postanowiłam stworzyć swoje sny i tak powstał cykl obrazów „Sny niewyśnione”. Joanna Sawicka – członek Rzeczywisty Fotoklubu RP, od wielu lat jest członkiem Stowarzyszenia Fotograficznego „Przeciw Nicości” im. Mieczysława Wielomskiego, Białostockiego Towarzystwa Fotograficznego -BTF a także Ogólnopolskiej Fotograficznej Grupy Twórczej ART FOKUS 13.
Zapraszamy do Galerii WERANDA na wernisaż poplenerowej wystawy. O plenerze można przeczytać na blogu Błażeja Mysiaka http://naskrajukraju.pl/?p=11663#comment-601
Zapraszamy na wystawę Artura Brockiego „Ecco homo” która jest fotograficznym zapisem obchodów Wielkiego Tygodnia. Kalwaria Zebrzydowska to miejsce szczególne ze względu na odbywające się tam od wieków Misterium Męki Pańskiej. Celem wystawy jest przedstawienie niepowtarzalnego klimatu kalwaryjskich uroczystości. Misteria skłaniają do zadumy i refleksji, pozwalają się zatrzymać, dlatego skupiają tak wielką liczbę pielgrzymów.Artur Brocki z pasją fotografuje piękno otaczającego świata, a szczególnie dróżki kalwaryjskie i Lanckoronę. O swojej pasji mówi krótko „chodzę i się rozglądam”. Spotkanie z Autorem 8 kwietnia o godz 18:00 Galeria „na6” Gliwice ul Matejki 6. Wstęp wolny.
4 marca o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach Dziedzicach ul Paderewskiego 3 na wernisaż wystawy prac Mieczysława Wielomskiego pt. „Silesia – przeciw nicości”. Podczas wernisażu Lucyna Romańska wygłosi wykład o piktorialnej fotografii. Wydarzenie to będzie uroczystym otwarciem pierwszego, po prawie dwuletniej przerwie, semestru zajęć w ramach „Akademii Pięknego Czasu”.
Istebna 02.10.2021 Protokół z obrad Jury VI Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Polska jest piękna” W konkursie wzięło udział 146 autorów, którzy nadesłali 730 prac. Na posiedzeniu w dniu 2 października 20201r. Jury w składzie: Kazimierz Jastrzembski – AFRP – przewodniczący
W kalendarzu świąt nietypowych, miedzy 18 sierpnia, gdy obchodzimy Dzień Ciasta Lodowego, a 20 sierpnia – Dniem Wyznawania Miłości, istnieje znacząca data w historii techniki i sztuki. 19 sierpnia 1839 roku rząd francuski upublicznił technologie opracowane przez Nicephore Niépce’a i Louisa Daguerre’a. Tym samym fotografia stała się dobrem publicznym. Na pamiątkę tego wydarzenia obchodzimy Światowy Dzień Fotografii. Przez 182 lat to medium zmieniało się i rosło wraz z osiągnięciami technicznymi naszej cywilizacji i podążało za trendami artystycznymi kolejnych dekad. Przez wiele dziesięcioleci fotografowanie było zajęciem elitarnym, żeby nie powiedzieć snobistycznym, przede wszystkim ze względu na drogi sprzęt dostępny tylko dla najbogatszych.
Calvaria. Miejsce czaszki. Arena wydarzeń, które na zawsze zmieniły dzieje ludzkości, zapoczątkowały nową erę. Poprzez calvarię historia Jezusa z Nazaretu stała się historią milionów chrześcijan na całym świecie. Wystawa „Calvaria Mystica” jest kompozycją nocnych ujęć kaplic kalwaryjskiej Drogi Krzyżowej, widzianych z zupełnie nowej perspektywy. Unikatowy klimat fotografiom Artura Brockiego nadaje ciepłe światło świec, oświetlających wiekowe kaplice, których fasady są tak dobrze znane kalwaryjskim pątnikom. Noc sprawia, że przestrzeń pustoszeje, znikają dalsze plany, światło rozprasza mrok i skupia wzrok widza na istocie prezentowanych fotografii – mistyce Kalwarii. Wystawa, efekt nietuzinkowego projektu fotograficznego, potwierdza, że na każde, nawet najlepiej znane miejsce można spojrzeć jeszcze inaczej. Wernisaż wystawy 8 sierpnia o godz 16:30 w Krużgankach Drogi Krzyżowej w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.
2021 rok zaczynamy wystawą w Gliwicach w Galerii na6. Wernisaż 6 lutego o godz 14:00 Kilka słów o pomyśle na fotoalbum i wystawę: WOKÓŁ KOMINA Pomysł najpierw albumu a później wystawy „Wokół komina” zrodził się wczesną wiosną 2020 roku. Spotkania towarzyskie, dłuższe i dalsze eskapady musieliśmy odłożyć na lepsze czasy. Dlaczego fotografowanie „wokół komina” stało się na pewien czas jedyną możliwością plenerowania? Dzisiaj jest to oczywiste, ale należy się jakieś słowo wyjaśnienia naszym potomkom. Wszystko to za sprawą „niewielkie cząstki zakaźnej infekującej wszystkie formy życia”, czyli niesławnego koronawirusa, SARS-CoV-2. Od marca w mediach na stałe zagościły takie pojęcia jak „lockdown”, „dystans społeczny” i „nowa normalność”. W „normalnej normalności” spotykaliśmy się na plenerach w miejscach powszechnie uznawanych za atrakcyjne turystycznie i fotograficznie, w tej „nowej normalności” zostaliśmy skazani na samotne spacery po najbliższej okolicy. Mieszkamy w różnych, często odległych, częściach Polski, a dzięki fotografii możemy pokazać skrawek naszych małych ojczyzn, do których nasi znajomi rzadko docierają osobiście. Ta wystawa to także sposób na uczczenie pięciolecie istnienia naszego Stowarzyszenia Fotograficznego „Przeciw Nicości” im. Mieczysława Wielomskiego. Te nasze urodzinki obchodzimy w roku jubileuszu dwudziestopięciolecia Fotoklubu RP, którego zbiorowym członkiem mamy zaszczyt być także od pięciu lat. Dziękujemy za zaproszenie gościnnej „Galerii na 6” w Gliwicach. Lucyna Romańska, 25 stycznia 2021 r.
Pięciolecie stowarzyszenia Przeciw Nicości
III nagrodę w konkursie zdobył Pan Błażej Mysiak – jeszcze raz gratulujemy. Nagrodą był album autorski, z wielką przyjemnością publikujemy relację P. Błażeja http://naskrajukraju.pl/?p=9142 .
Zapraszamy serdecznie do Galerii STYLOWY w Zamościu 7 września o godz 16:30 na finisaż wystawy Kazika, będzie okazja porozmawiać z Autorem. Wstęp wolny
Śląsk od wielu dekad jest tematem mocno ekspliatowanym w polskiej fotografii.
Wystawa zdjęć autorstwa Kazimierza Jastrzembskiego pt. Śląsk – pod zimną gwiazdą północy.
Bernhard Franke (1922-2004)- malarz, grafik i fotograf. Swoje prace tworzył na temat ówczesnego świata pracy i współczesnych odniesień, a także podróży studyjnych do Związku Radzieckiego, Bułgarii, Polski, Republiki Federalnej Niemiec. Jego obrazy znajdują się w wielu muzeach i prywatnych kolekcjach. Istnieje ponad 700 obrazów olejnych, akwareli i rysunków jego autorstwa.
Zapraszamy na wystawę do Muzem Zamkowego w Pszczynie
Setne urodziny polskiej niepodległości to znakomita okazja aby zobaczyć jak wyglądało życie rodzinne i społeczna na ziemi pszczyńskiej w dwudziestoleciu odrodzonej Rzeczypospolitej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wernisażu wystawy „uRodziny Niepodległej na Ziemi Pszczyńskiej”, który miał miejsce 13 października w Galerii Weranda w Goczałkowicach-Zdrój.
Zapraszamy na wernisaż wystawy Stowarzyszenia Przeciw Nicości
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystego wręczenia nagród w konkursie fotograficznym „Polska jest piękna” oraz medali Fotoklubu Rzeczypospolitej za osiągnięcia w fotografii artystycznej z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W piątek 26 stycznia w Galerii „Weranda” w Goczałkowicach-Zdroju otworzyliśmy wystawę Przemysława Kruka „Życie na fali – Ponidzie”.
© 2023 Stowarzyszenie Fotograficzne Przeciw Nicości
E-mail: przeciwnicosci@o2.pl